Deze Poco F8 Ultra ziet eruit als een spijkerbroek, heeft een aparte subwoofer én is de goedkoopste telefoon met Qualcomm’s nieuwste topchip aan boord. Hij heeft kortom heel wat in zijn mars, en in deze review bekijk ik hoe dat uitpakt.
Kijk je naar de specificaties van de Poco F8 Ultra tegenover de prijs, dan is het duidelijk dat dit een prijsvechter is. In de meeste gevallen merk je dat ook als je een smartphone gebruikt. Dan is er op de afwerking bespaard, zijn functies in de praktijk net even wat mooier dan op papier, of is een smartphone wel goed in de functies waar hij op probeert te scoren maar ook echt niks meer dan dat. In die zin voelt deze Poco F8 Ultra van Xiaomi niet als een prijsvechter, want hij doet eigenlijk alles goed én heeft zelfs wat unieke punten.
De 2.1-speakeropstelling van Bose klinkt echt beter dan de speakers van andere smartphones en de spijkerbroek-stijl achterkant zorgt voor een unieke uitstraling voor wie wil. De prestaties zijn zoals je op basis van de hardware mag verwachten uitstekend en het camerasysteem van de telefoon is goed en veelzijdig. De batterij is niet alleen op papier groot, maar scoort ook bijzonder goed en kan zelfs niet alleen snel bedraad, maar ook snel draadloos laden. De ultrasone vingerafdrukscanner van het toestel presteert prima, het scherm ziet er goed uit en zelfs de software van Xiaomi is inmiddels best wel goed.
Dat betekent niet dat de Poco F8 Ultra helemaal niks fout doet of voor iedereen de beste keuze zal zijn, maar alle fouten zijn schoonheidsfoutjes. Het toestel voelt net wat minder luxe dan sommige concurrenten, in de software is de nodige bloatware en reclame te vinden en de ondersteuning behoort niet tot de top. En hoewel het camerasysteem goed is, kun je voor dit geld ook een betere cameratelefoon kopen als je prioriteit daar ligt. Toch klopt de Poco F8 Ultra als totaalpakketje, is het dé telefoon waar je moet zijn als je goede prestaties voor een nette prijs zoekt en doet hij zelfs nog een paar unieke dingen.
